Únor 2011

ZMĚNA!!!

24. února 2011 v 21:19 | Rosette |  Novinky
Ahojky,
v době, kdy jsem nepsala se odehrálo pár změn, které měli vliv jak na mě tak i na psaní povídek zde. Ztratila jsem pár přátel, ale to už je jedno... :/ Začala jsem si lámat hlavu jak usnadnit hledání povídek zde a na konec jsem to vymyslela... :D Máme tu nový rozcestník... :D Začala jsem psát i povídky na téma Harry Potter, takže doufám, že i na toto téma se objeví pár čtenářů. Během tohoto víkendu proběhne pár změn. Chci možná ještě něco vymyslet s designem, ale to se ještě uvidí. Každopádně zítra dokončím to, co jsem začala s rozcestníkem. Děkuji
Rosette

0. Prolog

24. února 2011 v 20:55 | Rosette

PROLOG


MINULOST
"Sam, pamatuj si, že jsem tě vždy milovala. Nikdy na to nezapomeň. Jsi má výjimečná holčička," políbila mě na čelo a něco si zamumlala.
Pak se ozvalo vyražení hlavních dveří. Věnovala mi láskyplný pohled a otočila se ke dveřím pokoje. Její postava mi zabraňovala vidět co se děje, a tak jsem se o kousek posunula.
Někdo vyrazil dveře do pokoje. Byla to žena s velice vlnitými vlasy. Na sobě měla černé upnuté šaty. Její hlas se mi však vryl do paměti nejvíce.
"Opět se setkáváme, Jane! Taky jsi tak šťastná?"
"Ne, Bellatrix nejsem, ale moc mi to nevadí," matčin hlas přešel do sladkého tónu smíšeného s jedovatostí. Bellatrix, jak ji matka nazvala, se na ni arogantně podívala a skřehotavě a napůl šíleně se zasmála.
"Víš, já bych tu nebyla, kdybys někde neměla dceru mého bratrance. Náhodou jsem se o ní dozvěděla a nejsem jediná, kdo o ní má zájem. Sám Pán zla ji postrádá, mohla by z ní být skvělá smrtijedka. Jak je k tobě velkorysý, viď?"
"Nedám ti svou dceru! Ona má v sobě bílou magii, ne černou! Není zlá!"
Matčin hlas vyskočil o několik oktáv výš, s tím pozvedla i svou hůlku, jež měla doposud v kapse. Muži za Bellatrix, ale i ona sama ji vytáhli. Byla to jednoznačná přesila.
"Jak chceš. Namáhat se na tebe nebudu. Pamatuj, ale Pán zla ji mít bude! Vše na co pomyslí, bude jeho!" dodala s úsměvem a než maminka stačila cokoliv říct, vykřikla ta dvě slova.
"Avada kedavra!"
Z její hůlky vytrysklo zelené světlo mající přesný cíl. Matčinu hruď. Zasáhlo ji přesně, a ona sebou lehce cukla. Malátně se přetočila směrem ke mně a věnovala mi poslední láskyplný pohled. Pak se zbortila mrtva k zemi.

PŘÍTOMNOST
V hořícím domě, na pusté mýtině se snažila mladá dívka zachránit svého strýce. Nemohla ho přeci nechat napospas těm, co jí vzali už tak dost osob, které milovala.
"Uteč, Samantho! Mě si nevšímej! Uteč!" křičel muž ve středních letech na patnáctiletou dívku, která se k němu snažila dostat.
"Nikdy! Nenechám tě tu!"
"Krucinál, Samantho! Ke mně se nedostaneš! Tvou hůlku má, Rima! Najdeš ho v našem starém domě, ale nezůstávejte tam! Odejdi z Ameriky! Zmiz!"
Samantha koukala do strýcových očí, které ji prosili o to, aby odešla. Ne, to přece nemohla. Nemohla přijít o toho, který ji po matčině smrti vychoval… Ne…
"Já nemůžu! Nemůžu tě tady nechat! Jsi jediný, kdo ještě žije…"
"Okamžitě odsud zmiz! Mně už nic nepomůže! Ani kdybys chtěla. Jdi!"
Samantha se otočila a se slzami v očích vyběhla z hořícího domu, s jistotou, že svého strýce, už nikdy neuvidí.
"Sbohem, holčičko moje. Snad se v životě rozhodneš správně."
Jeho hlava vytíženě padla k zemi. Byl mrtvý…

Harry Potter - Kapitolové povídky

24. února 2011 v 20:51 | Rosette

My life is memorie

Autor: Rosette
Děj: Děj se odehrává v době, kdy, má Sirius Black údajně propadnout obloukem. Co když tomu, ale osud chtěl jinak a existuje dívka, která ho dokázala zachránit?
Samantha neměla zrovna příjemný život, ale teď musí překonat největší překážku ze všech. Z Ameriky se stěhuje do Anglie po smrti milovaného strýčka, který pro ni byl otcem a zároveň učitelem. Nechodila do žádné školy, učil ji strýc. Boj, magie... Doteď si myslela, že si to přála a proto ji učil, ale existují důkazy, které to vyvracejí. Sam má být jedním z bodů něčeho velikého, něčeho, co se bude týkat Harryho Pottera, chlapce, který přežil. Jak je možné, že se osud těchto dvou proplétá, když nemají nic společného? Nebo snad mají?
Postavy: Samantha Charlotte Ell Wolterrová Blacková, Rima, Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley+ZBYTEK Weasleyů, Sirius Black, Remus Lupin, Tonksová, Moody a další...
Stav: Rozepsaná
Prolog, 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11.,





Láska s vůní vody

Autor: Maybes
Děj: Je to o dívce, která přestupuje z Krásnohůrek do Nebelvíru. Jejího neobvyklého a velice krásného vzhledu si všimne Fred, ale i George. George se s ním vsadí, že kdo tu dívku sbalí, vyhraje 10 dolarů a holku na ples. Kdo z nich vyhraje? Kdo ji má tak rád, že kašle na nějaké vsázení?
Postavy: Rose Dossnová, Fred Weasley,George Weasley, Edit Johnsonová, Black Gombová a další...
Stav: Dokončená

Summer love

Autor: Rosette
Děj: Weasleyovi se rozhodli jet na mudlovskou dovolenou do Itálie. Jak je známo, George a Fred jsou pro každou špatnost. Tentokrát však nic nedělají, jenom si párkrát zajdou do jednoho klubu pod hotelem. Koho tam Fred potká?
Postavy:Fred a George Weasleyovi, Lenna a Chloe Coldmanovi
Stav: Dokončená


Sestry na zabití

Autor: Rosette
Děj: Tato povídka je o dvou sestrách Wattersových, Emmě a Saře. Obě dvě jsou blondýnky s modrýma očima, avšak Emma je metamorfomág, který rád mění svou podobu. Chodí do Bradavic, konkrétně do ročníku, kdy ve škole řádí Umbridgeová. Obě dvě chodí do Havraspáru a vzhledem k tomu, že Weasleyovic dvojčata žádné žertíky neprovědějí, neboť je Ropucha velmi přísná, pustěj se do toho tyhle dvě. A že to bude ale pěkná mela!
Postavy:Sara a Emma Wattersovi, George a Fred Weasleyovi a další...
Stav: Dokončená





Dohazovači s.r.o.

Autor: Rosette
Děj: Uběhlo 9 let od konce školy. Pansy Parkinsonová žije s Blaisem Zabinim a… nudí se. Nebaví ji každý den chodit do města, nebo navštěvovat svou přítelkyni, Hermionu Grangerovou. Jednou přijde Blaise domů a stěžuje si na Draca Malfoye, svého přítele, který si stále nemůže najít stálou holku. A to by nebyla Pansy, kdyby nedostala bláznivý nápad. Co takhle si zahrát na dohazovače a najít tu "pravou" pro Draca Malfoye?
Postavy: Pansy Parkinsonová, Blaise Zabini, Draco Malfoy, Hermiona Grangerová
Stav: Dokončená


Mystic girl

Autor: Rosette
Děj: Je několik let po válce, generace Harryho Pottera dávno odešla z Bradavic. Zdálo by se, že se někteří změní, ale například takový Draco Malfoy je pořád stejný, ne-li horší. Rád se baví a užívá si života plnými doušky. Je mu jedno, co si o něm kdo myslí, protože je to přeci jeho život, ne? Jenže pak narazí na překážku, která nejde zdolat... Na zrzavou dívku, která mu nechce podlehnout...
Postavy: Draco Malfoy, Blaise Zabini
Prolog, 1. kapitola, 2. kapitola, 3. kapitola, 4. kapitola, 5. kapitola, 6. kapitola

Twilight povídky

24. února 2011 v 20:37 | Rosette

Autor: Rosette

Vše navazuje na chvíli, kdy se Bella dozví, že je těhotná. Edward zareaguje stejně. Podle něj musí to dítě z jeho milované. Bella však nezavolá Rosalii, ale nechá se Edwardem převést ne pevninu a tam mu uteče. Tak začíná její cesta na záchranu svého děťátka. Kam se rozhodne jít? Dostanou ji Cullenovi zpět? Přežije vůbec Bella svou cestu za život svého dítěte?

Stav: Dokončená








Autor: Rosette

Děj se odehrává ve Volteře. Isabella je Volturijskou princeznou, a zároveň dědičkou Arova trůnu. Má mladší sestru Alexandru. Obě dvě sní o tom, že jednoho dne opustí Volteru a alespoň na chvilku budou žít normálně. Bohužel jim to ale Aro, jejich otec, nechce dovolit. Budou muset tyto dvě poloupírky navždy žít ve Volteře? Nebo snad ne?

Stav: Dokončená





Autor: Rosette

Píše se rok 2006 a Volturijské zvony bijí na poplach. Po porodu Arovy ženy, Sulpicie, jejich krásná dcera zmizela. Je to poloupírka, takže do čtyř let bude plnoletá. Po roce je skoro jisté, že Volturiovi svou princeznu už nenajdou, ale nikdo se nevzdává naděje. Aro, jeho žena, bratři i manželky bratrů vědí, že by ji hned poznali podle jejích čokoládově hnědých očí, ale je vůbec Volterská princezna naživu? Nebo si dělají jen falešné naděje?

Stav: Dokončená






Autor: Rosette
Tato povídka se odehrává po odchodu Edwarda od Belly. Isabella se však s tím velice rychle srovnává a odjíždí do Phoenixu. Když už si myslí, že mýtický život má za sebou, objeví se u ní zvíře, které jí odvede k jedné rodině. Od nich se dozvídá celou pravdu o svém životě. Co je ta rodina zač? Jaké skrývá tajemství? Co je vlastně Bella zač? A co se stane když zjistí, že je těhotná?

Stav: Rozepsaná







Rozcestník

24. února 2011 v 20:12 | Rosette |  Kapitolovky

James Potter a spol.

Harry Potter a spol.

One Direction

Twilight

Normal


Omluva

5. února 2011 v 11:57 | Rosette |  Novinky
Zdravím všechny,
moc se omlouvám, že jsem už dlouho nepřidala, žádný dílek, ale zrovna pracuji na jedné povídce s tématikou Harry Potter a na jednom příběhu, který je hrozně komplikovaný. Pokusím se přidat nějakou kapitolku, ale bohužel mi ani nejde Word takže instaluji co se dá.
Rosette